Žemiausia, nepaslanki dugno dalis nusitęsia į pūslės kaklą lot. Kaulas, 4. Dėl beveik visur gerai susidariusio pogleivio tuščios pūslės vidinis paviršius yra labai raukšlėtas. Tačiau jeigu kiaušinėlis apvaisinamas , jis įsitvirtina gimdos gleivinėje ir auga iki vaisiaus susiformavimo. Gleivinėje kas 21—30 d. Moters lytiniai organai: 1.

Histologija[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Šlapimo pūslės sienelė stora, ypač storas jos raumeninis sluoksnis.

Čiužinys VEGA PLIUS nestandartiniai-matmenys

Jos vidinis paviršius labai raukšlėtas, jį dengia daugiasluoksnis pereinamasis epitelis iš ląstelių eilių. Sienelei įsitempus epitelis pavirsta dvieiliu.

  1. Universalūs išmetimo bakeliai
  2. Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.

Po epiteliu eina storas jungiamojo audinio sluoksnis. Raumeninis sluoksnis sudarytas iš trijų lygiųjų raumenų sluoksnių: vidinio ir išorinio išilginių ir vidurinio žiedinio. Pūslės dugne vidinis išilginis raumenų sluoksnis sustorėja, o iš žiedinio sluoksnio šlapimo pūslės atsivėrimo į šlaplę srityje susidaro sfinkteris.

Šlapimo pūslės sienelėje yra tankūs kraujagyslių ir limfagyslių tinklai bei juntamųjų nervų skaidulų. Pūslės talpa[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Gyvo žmogaus šlapimo pūslė niekada nebūna visiškai tuščia ir net nusišlapinus jos ertmėje tarp gleivinės raukšlių lieka nedidelis šlapimo kiekis. Suaugusio žmogaus pūslėje vidutiniškai telpa — ml šlapimo.

Viduriniai matmenys

Moters šlapimo pūslės talpa yra didesnė, ji guli dubenyje žemiau nei vyro pūslė. Pūslės forma[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Pūslės forma priklauso nuo joje esančio šlapimo kiekio ir žmogaus amžiaus.

  • Šlapimo pūslė – Vikipedija
  • Čiužinys nestandartiniai-matmenys VEGA PLIUS - LONAS
  • Gimda – Vikipedija
  • Histologija[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Šlapimo pūslės sienelė stora, ypač storas jos raumeninis sluoksnis.

Tuščia naujagimių ir vaikų pūslė yra pailga, labiau vertikaliai suplokštėjusi negu suaugusiųjų, beveik visa jos užpakalinė siena susiliečia su priekine pūslės siena. Ji dažniau randama pilvo nei dubens ertmėje.

Moters pūslė yra plokštesnė nei vyro dėl už pūslės gulinčios gimdos slėgio.

Lauko baldų komplektas RIPOSARE | Komplektai | Lauko baldai | Nemokamas baldų atvežimas

Moters pūslės skersinis matmuo didesnis negu vyro pūslės, o pūslės šoninėse dalyse susidaro nedidelės išgaubos. Nepilna pūslė neiškyla virš gaktinės sąvaržos viršutinio krašto, yra kiaušinio formos, smailasis galas krypsta į priekį ir šiek tiek aukštyn, o bukasis — atgal ir žemyn. Vertikalusis matmuo Viduriniai matmenys 10 — 12 cm, skersinis matmuo 7 — 8 cm.

Viduriniai matmenys

Anatomija[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Pilnoje pūslėje skiriama viršūnė lot. Žemiausia, nepaslanki dugno dalis nusitęsia į pūslės kaklą lot. Priekinė, aukštyn smailėjanti viršutinė pūslės dalis krypstanti gaktinės sąvaržos ir priekinės pilvo Basku dydis link, vadinama pūslės viršūne lot.

Nuo pūslės viršūnės palei priekinės pilvo sienos vidinį paviršių bambos link eina skaidulinio audinio juosta, vidurinis bambinis raištis lot. Pūslės viršūnė pereina į platėjančią pagrindinę jos dalį — kūną lot. Pilnos pūslės kūne galima skirti priekinį, viršutinį, Vyru vidurinis narys šoninius ir užpakalinį paviršių.

Pūslės trikampis lot.

Viduriniai matmenys

Tuščioje pūslėje atstumas tarp šlapimtakio angų sumažėja, o pilnoje — padidėja. Pūslės sienos sandara[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Gleivinė lot. Dėl beveik visur gerai susidariusio pogleivio tuščios pūslės vidinis paviršius yra labai raukšlėtas.

Pilnos pūslės gleivinė išsitempia ir raukšlės pasidaro vos įžiūrimos.

Universalūs išmetimo bakeliai

Raukšlių nėra tik pūslės trikampio srityje. Pogleivis lot. Viduriniai matmenys jungiamasis pogleivio audinys paslankiai sujungia gleivinę su raumeniniu pūslės dangalu.

Pogleivyje yra daug pūslę maitinančių arterijų šakų, taip pat venos, limfagyslės, nervai. Raumeninis dangalas lot.

Šlapimo pūslė

Susitraukus pūslės raumeninėms skaiduloms ir atsipalaidavus šlaplės sutraukiamiesiems raumenims, arba raukams, šlaple šlapimas išstumiamas į išorę. Ryšys su aplinkiniais organais[ redaguoti redaguoti vikitekstą ] Su aplinkiniais organais pūslė susijungusi fascijomis, raiščiais, lygiųjų raumenų Viduriniai matmenys. Ji suaugusi su tarpvietės raumenimis, priešine liauka, šlaplės pradžia, šlapimtakiais.

Viduriniai matmenys